Violine – DONACIJA!!!

Vlado Mastikosa,rodom iz Prijedora,koji živi u Italiji u gradu Kremoni, darovao je našoj školi dvije violine i violu,koje je sam ručno izradio.

Vlado Mastikosa PD2015

Vještom zanatliji, sklonom ručnim radovima,desila se Kremona, postojbina Amatija, Gvarnerija i Stradivarija, te porodična tragedija, koja će ga usmjeriti u tajne ručne izrade gudačkih instrumenata. Nošen nostalgijom za rodnim krajem, Vlado želi da mu nešto ostavi u nasljedstvo, te tako našoj školi poklanja ove instrumente uz napomenu: „ako me zdravlje posluži, počinjem izradu i violončela kako bi škola mogla formirati gudački kvartet“. Zahvaljujemo se na vrijednoj donaciji gosp.Vladi, čijim violinama ćemo obnoviti skromni violinski fond škole kojim smo do sada raspolagali.

_DSF3077 _DSF3086 _DSF3090

Advertisements

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Google photo

Komentarišet koristeći svoj Google nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s