Izvršene pripreme za otvaranje odsijeka violončela

U petak, 05.decembra 2014. u prostorijama naše škole održana je promocija za novi odsijek -violončelo. Promociji su prisustvovali prof. Petar Olenjuk, donator tri violončela, budući predavač Ozren Četković, budući učenici, predstavnici medija… Direktor škole istaknuo je višegodišnju želju i potrebu za ovim odsijekom, ali smo tek danas uspjeli posložiti potreban mozaik tj. instrumente, školovan kadar, učenike i održivo finansiranje. Zahvaljujući prof. Olenjuku, njegovoj donaciji i velikom angažmanu u našoj priči novi odsijek postao je realnost. Prof. Olenjuk je rođen u Prijedoru u kojem je proveo svoje kako kaže, najljepše djetinjstvo. Pored instrumenata školi je  poklonio i notni materijal za violončelo te vrijedna muzička izdanja.

image
Petar Olenjuk

Obuka za prve učenike violončela počeće od ovog zimskog raspusta  u eksperimentalnom obliku, a zvanično od septembra školske 2015-16.

image