U srijedu, 24. VIII 2011. u nošoj školi smo ugostili putujuće muzičare iz Trenta u okviru projekta Balkanimacije 2011 koji se provodi u tri grada: Prijedor, Kraljevo i Peć. Gosti su mladi muzičari iz Trenta, muzički izvođači i predavači i muzičari na specijalističkim studijima: Matteo Rigotti i Mauro Tonolli (gitara – Dou Lumen), Priyanka Ravanelli (violina) i Katia Bonadiman (klavir). Posjeta muzičara iz Italije se sastojala iz jutarnjeg i popodnevnog master-klasa i večernjeg koncerta na kojem su učestvovali i naši učenici (učesnici seminara): Lejla Habibović (violina), Srđan Omazić i Branko Prpoš (duo gitara). Na koncertu su još nastupili i: Aneta Makanjić, Milica Stijepić i Mladen Prodan (svi sa odsjeka solo pjevanje). Seminar je bio otvoren za javnost i posjećen od strane učenika naše škole kao i zainteresovanih stanovnika našeg grada. Jedna od učesnica seminara je bila i bivša učenica naše škole, Maja Rađenović.

Utisci svih učesnika i izvođača, kako gostiju iz Italije tako i domaćina, su veoma pozitivni i zaključak je da su ovakvi programi korisni i dobrodošli.

Ovaj prikaz slajdova zahteva javaskript.

Našim prijateljima iz Italije želimo puno uspjeha u svom daljem radu i nadamo se da ćemo se uskoro ponovo sresti.