Projekat „Traveling Orchestra“

Projekat „Putujući Orkestar“ nastao je zaslugama tri italijanska udruženja: „Associazione Progetto“ – Prijedor, „Tavolo Trentino“ – Kraljevo i „Tavolo Trentino con il Kosovo“. Putujući orkestar, sastavljen od pet italijanskih muzičara, napustiće Trento 23. avgusta i krenuti u obilazak gradova: Prijedora (24. avgust), Kraljeva (27. avgust) i Peći (29. avgust). U ovim gradovima će se sresti sa lokalnim muzičarima, učenicima muzičkih škola, sa kojima će raditi master-klas o različitim tehničkim i interpretativnim aspektima rada na određenom muzičkom djelu. Dan će se završiti zajedničkim koncertom, otvorenim za javnost. Projekat za cilj ima da poveže različita podneblja kroz jedinstven oblik komunikacije – fascinantni jezik muzike.

Muzičari koji čine „Putujući Orkestar“ su:

Duo Lumen – Matteo Rigotti i Mauro Tonolli – duo gitara

Priyanka Ravanelli – violina

Katia Bonadiman – klavir

Koncert u Prijedoru biće održan u Galeriji 96 u srijedu 24. avgusta 2011. u 21.00 časova.

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Google+ photo

Komentarišet koristeći svoj Google+ nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s